Ogłoszenia parafialne

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Witamy Wszystkich wiernych na stronie Parafii Matki Bożej Różańcowej w Koprzywnicy. Wierzymy, że stanie się ona szybkim źródłem informacji i pozwoli na jeszcze głębsze zjednoczenie we wspólnocie parafialnej.

Modlitwa do świętego Józefa, orędownika we wszelkich potrzebach i uciskach

sw jozef

Chwalebny święty Józefie, Oblubieńcze Maryi, pamiętaj o nas. Czuwaj nad nami, najmilszy nasz Stróżu. Wspieraj nas w dążeniu do świętości, Mężu sprawiedliwy. Zaopatruj nasze potrzeby duchowe i doczesne, najdroższy Karmicielu Przenajświętszego Dzieciątka Jezus.

Wierny Opiekunie, któremu został powierzony najdroższy Skarb nasz, Jezus, weź pod swoją opiekę i wstawiennictwo sprawę, którą Tobie polecam… Niech jej skutek będzie na chwałę Bożą i na pożytek naszych dusz. Amen.

Kościół pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

Kaplica1a

Kaplica pw. św. Joanny Beretty Molla

Kaplica2a

Kościół pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

Kaplica pw. św. Joanny Beretty Molla

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2022

  1. Od dzisiejszej Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego aż do przyszłej Niedzieli Miłosierdzia Bożego, przeżywać będziemy Oktawę Wielkanocną.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny przeżywamy drugi dzień Świąt. Taca przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. W środę przed Mszą Św. wieczorową nabożeństwo do Św. Józefa
  4. Także w środę na godz.17.30 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami.
  5. W piątek na Mszę Św. wieczorową, zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  6. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie ma postu.
  7. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, na godz. 15.00 zapraszam wszystkich do kościoła na Godzinę Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie Msza Św. o godz. 16.00.
  8. Do sprzątania kościoła w czwartek prosimy parafian z I cz. 11 Listopada Miodowej i Rzecznej. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła  parafianom  z ul. Kopra.
  9. Zapraszam codziennie na modlitwę różańcową o godz. 16.30 o zakończenie wojny na Ukrainie.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane na elektryczne dzwony.
  11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Wojciech Rożek z Łukowca z naszej parafii i Natalia Czechura z Parafii  NS Jezusowego z Woli Baranowskiej zap. I.
  12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  13. Drodzy Parafianie – życzę wam dobrej i spokojnej niedzieli i radosnego I Tygodnia Wielkanocnego. 

                                                                                                                                                                                            Szczęść Boże

  Ogłoszenia Parafialne Niedziela Palmowa 2022

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową zwaną także Niedzielą Męki Pańskiej. Niedziela ta rozpoczyna Wielki Tydzień naszej chrześcijańskiej wiary i prowadzi nas do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz. 15.30. Po nabożeństwie Msza Św.  
  2. W środę przed Mszą Św. wieczorową nabożeństwo do Św. Józefa.
  3. W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Po Komunii Św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 23.00.
  4. W Wielki Piątek nie sprawuje się Najświętszej Ofiary. Od godz. 8.00 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 18.00. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża, Komunia Św. i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 24.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Łukowcu o Godz. 16.00.
  5. W Wielką Sobotę od 8.00 do godz. 19.30 adoracja Pana Jezusa  w Grobie. O godz. 20.00 Liturgia Paschalna Wielkiej Nocy, zakończona procesją rezurekcyjną z tzw. „Bziukami”.  
  6. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny: w Kościele parafialnym   o godz. 8.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Poświęcenie pokarmów w  Łukowcu godz. 9.00, w Ciszycy godz. 9.30.
  7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św. o 8.30,12.00    i 15.00.  W Łukowcu Rezurekcja o godz. 6.00.       
  8. Do sprzątania Kościoła w czwartek prosimy Parafian z ul. Kopra. Dziękuję za sprzątanie naszego Kościoła parafianom z ul. Gęsiej, Garncarskiej   i Czynowej.
  9. Zapraszam codziennie na modlitwę różańcową o godz. 16.30  o zakończenie wojny na Ukrainie.              
  10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego
  11. Bóg zapłać za ofiary składane na elektryczne dzwony
  12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  13. Drodzy Parafianie – życzę wam dobrej i spokojnej niedzieli i całego Wielkiego Tygodnia.                               

   Szczęść Boże.

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09.01.2022r.

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny Czas Bożego Narodzenia. W Kościele rozpoczyna się I cz. Czasu Zwykłego, która będzie trwał do 2 Marca, czyli do Środy Popielcowej.
  2. W Tradycji Kościoła w Polsce w naszych kościołach pozostaje jeszcze wystrój świąteczny i śpiewa się kolędy do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
  3. W piątek na Mszę Św. wieczorową i spotkanie zapraszam młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  4. W sobotę na Mszę Św. wieczorową i spotkanie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz rodzicami.
  5. Do sprzątania Kościoła w tym tygodniu prosimy Parafian z I cz. ul. Zarzecze. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła parafianom z ul. Sandomierskiej.
  6. Bóg zapłać za ofiary składane na Kościół.
  7. Drodzy Parafianie – życzę wam dobrej niedzieli i dobrego przeżycia nowego rozpoczynającego się tygodnia.                                                                                                                    Szczęść Boże.

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2022 - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

  1. Przeżywamy Czas Bożego Narodzenia, który będzie trwał do 9 stycznia czyli do Niedzieli Chrztu Pańskiego. W Tradycji Kościoła w Polsce w naszych kościołach pozostają jeszcze Szopki Betlejemskie i śpiewa się kolędy do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
  2. W czwartek 6 stycznia będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kredy i kadzidła. Na drzwiach naszych domów piszemy litery C+M+B 2022 co oznacza - Chryste błogosław nasz dom.       
  3. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca Stycznia.  W I Czwartek  przed Mszą Św. wieczorową o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Krwi Chrystusa i modlitwa  o powołania.
  4. W I Piątek od godz. 8.30 odwiedziny chorych: Koprzywnica, Błonie i Łukowiec. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź  i Litania do Serca Pana Jezusa.             
  5. W przyszłą niedzielę, Niedzielę  Chrztu Pańskiego w czasie każdej Mszy Św. odnowienie przyrzeczne chrzcielnych i podziękowanie Panu Bogu za dar Chrztu Św.       
  6. Do sprzątania Kościoła w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Sandomierskiej. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła parafianom z II cz. ul.11 Listopada i 3 Maja.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane na Kościół.
  8. Spotkanie z rodzinami w kościele parafialnym w ramach wizyty kolędowej: PONIEDZIAŁEK 3.01.-00 – O Boże błogo. dla rodzin i osób z ul. Sandomierskiej; WTOREK 4.01- 17.00 – O Boże błogo. dla rodzin i osób z ul. Armii Krajowej, Krakowskiej, Rzecznej i Miodowej; ŚRODA 5.01- 17.00 – O Boże błogo. dla rodzin i osób z ul. Piłsudskiego i Leśnej; PIĄTEK 7.01.- 17.00 – O Boże błogo. dla rodzin i osób z ul. Gęsiej, Garncarskiej i Osieckiej
  9. Drodzy Parafianie – życzę wam dobrej niedzieli i całego nowego tygodnia.

    Szczęść Boże.

  Ogłoszenia parafialne Zesłanie Ducha świętego - 2021

                                                   

  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie radosnego Okresu Wielkanocnego. Od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły w Kościele,  który będzie trwał do 28 listopada , czyli do rozpoczęcia Adwentu.                   
  2. Trwa miesiąc Maj, zachęcam do udziału w codziennych nabożeństwach majowych.
  3. W tym tygodniu w Liturgii przypada : w poniedziałek Święto Matki Kościoła, w środę wspomnienie Św. Filipa Neri, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej.  
  4. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła parafianom z I cz. ul. Zarzecze. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła parafian z II cz. ul. Zarzecze.                  
  5. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mariusz Materkowski z naszej parafii zam. na ul. Zarzecze i Patrycja Hara zam. w Krowiej Górze z parafii z Łoniów zap. II.
  6. Bóg zapłać za ofiary składane na elewację kościoła.
  7. Drodzy Parafianie –  życzę wam dużo pokoju, zdrowia i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień.  
  ds caritas sdm Opoka

  Liturgia dnia

  Msze św. i nabożeństwa

  W niedziele : 7 30, 1200, 1700

  W dni powszednie: 700, 1700 

  W okresie od 1 lipca do 1 września

  Msza Św. wieczorowa na tygodniu o godz. 1900

  Łukowiec: 930,

  Krzcin: 1045

  Nabożeństwa cotygodniowe:

  Środa -  do Św. Józefa

  Sobota – Nowenna do MBR

  I Czwartek miesiąca

  I Piątek miesiąca

  I Sobota miesiąca

  13 Dzień miesiąca

  Kancelaria czynna:

  • po Mszy św. porannej i wieczorowej
  • po Mszy św. porannej i wieczorowej
  • po Mszy św. porannej i wieczorowej
  • po Mszy św. porannej i wieczorowej
  • po Mszy św. porannej i wieczorowej
  • -
  • -

  Licznik odwiedzin

  Dzisiaj 414

  Wczoraj 353

  W tym tygodniu 767

  W tym miesiącu 1364

  Ogółem 709354

  Kubik-Rubik Joomla! Extensions