Ogłoszenia parafialne

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Witamy Wszystkich wiernych na stronie Parafii Matki Bożej Różańcowej w Koprzywnicy. Wierzymy, że stanie się ona szybkim źródłem informacji i pozwoli na jeszcze głębsze zjednoczenie we wspólnocie parafialnej.

Modlitwa do świętego Józefa, orędownika we wszelkich potrzebach i uciskach

sw jozef

Chwalebny święty Józefie, Oblubieńcze Maryi, pamiętaj o nas. Czuwaj nad nami, najmilszy nasz Stróżu. Wspieraj nas w dążeniu do świętości, Mężu sprawiedliwy. Zaopatruj nasze potrzeby duchowe i doczesne, najdroższy Karmicielu Przenajświętszego Dzieciątka Jezus.

Wierny Opiekunie, któremu został powierzony najdroższy Skarb nasz, Jezus, weź pod swoją opiekę i wstawiennictwo sprawę, którą Tobie polecam… Niech jej skutek będzie na chwałę Bożą i na pożytek naszych dusz. Amen.

Kościół pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

Kaplica1a

Kościół pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Chrztu Pańskiego 2023

                                                                                                                  

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny Czas Bożego Narodzenia i rozpoczyna I część Czasu Zwykłego w Kościele, która będzie trwała do 22 Lutego, czyli do Środy Popielcowej.
 2. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy parafian z ul. Sandomierskiej. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafianom z II cz. ul. 11 Listopada i 3 Maja.
 3. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 4. Wizyta kolędowa: w poniedziałek od godz. 9.00 ul. Garncarska, Gęsia Rynek i Kopra, we wtorek od godz. 9.00 ul. Sandomierska. 
 5. Drodzy Parafianie – życzę wam dobrej i spokojnej niedzieli i całego dobrego nowego tygodnia.                                      

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NOWY ROK 2023

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Która rozpoczyna Nowy Rok Kalendarzowy 2023. Najświętszej Maryi Pannie zawierzamy, każdy dzień tego Nowego Roku.
 2. Przeżywamy Czas Bożego Narodzenia, który będzie trwał do Niedzieli Chrztu Pańskiego czyli do 7 stycznia.
 3. W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
 4. W piątek 6 stycznia, będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kredy i kadzidła. Na drzwiach naszych domów piszemy litery K+M+B 2023, co oznacza - Chryste błogosław nasz dom. Przed sumą w Trzech Króli zapraszam na wspólne śpiewanie kolęd.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek, I Sobota i I Niedziela miesiąca stycznia.
 6. W I sobotę stycznia, przed Mszą Św. wieczorową o godz. 16.00 nabożeństwo I sobotnie; wystawienie NS, rozważanie i modlitwa różańcowa.
 7. W I niedzielę miesiąca, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy parafian z II cz. ul. 11 Listopada i 3 Maja, Miodowej i Rzecznej. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafianom z I cz. ul. 11 Listopada, Miodowej i Rzecznej.
 9. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na wywóz śmieci.
 10. Wizyta kolędowa: w poniedziałek od godz. 9.00 ul. Osiecka, Szkolna, Piłsudskiego i Leśna, we wtorek od godz. 9.00 ul. Armii Krajowej, Rzeczna, Miodowa i 11 Listopada, w środę od godz. 9.00 ul. Czynowa, Piaskowa   i Jędrusiów w czwartek od godz. 9.00 ul. Klasztorna i Tarnobrzeska   w sobotę od godz. 9.00 ul. Zarzecze
 11. Drodzy Parafianie – życzę wam dobrej i spokojnej niedzieli i całego rozpoczynającego się Nowego Roku.

                                                                                                                   Szczęść Boże

OGŁOSZENIA PARAFIALNE BOŻE NARODZENIE 2022

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Bożego Narodzenia, która przypomina nam o przyjściu Chrystusa na ziemię. Rozpoczyna się także Czas Bożego Narodzenia, który będzie trwał do Niedzieli Chrztu Pańskiego czyli do 7 stycznia.
 2. W poniedziałek przypada drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i wspominamy Św. Szczepana I męczennika, który rodzi się dla nieba. W Św. Szczepana błogosławieństwo owsa. Taca w tym dniu przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu.
 3. W tym tygodniu w liturgii przypada: we wtorek Święto Św. Jana AP. i Ew. można przynieść na Mszę Św. wino, które zostanie poświęcone, aby w czasie choroby służyło naszemu zdrowiu; w środę Święto Św. Młodzianków Męczenników. W piątek Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.  W niedzielę Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi  i rozpoczęcie Nowego Roku Kalendarzowego 2023.
 4. Wizyta duszpasterska potocznie zwana kolędą, rozpocznie się   w środę w Łukowcu od godz. 9.00.W czwartek w od godz. 9.00   w Łukowcu. W piątek od godz. 9.00 w Ciszycy. W sobotę od godz. 9.00 w Błoniu.
 5. W sobotę zakończenie Starego Roku Kalendarzowego 2022. Zapraszam wszystkich na Mszę Św. wieczorową i nabożeństwo dziękczynne - zakończone odśpiewaniem Te Deum.
 6. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy parafian z I cz. ul. 11 Listopada, Miodowej i Rzecznej. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafianom z ul. Kopra.
 7. Pragnę podziękować wszystkim darczyńcom za ofiarowane produkty żywnościowe, które przekazaliśmy potrzebującym parafianom
 8. Drodzy Parafianie – życzę Wam wielu łask Bożych dobrego spokojnego i radosnego przeżycia Bożego Narodzenia  i całego Okresu Bożego Narodzenia.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA ADWENTU 2022

 1. Dzisiejsza IV i ostatnia Niedziela Adwentu, przygotowuje nas już bezpośrednio do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.       
 2. W sobotę po ostatniej Mszy Św. Roratniej o godz. 6.00 rano, będzie można sobie zapalić Światełko Betlejemskie z naszego kościoła i zanieść do domu.    
 3. Wigilijny dzień i wieczór, starajmy się przeżyć godnie i po chrześcijańsku. Wieczerza wigilijna rozpoczyna się od znaku krzyża, odczytanego fragmentu Ewangelii, wspólnej modlitwy, łamania się opłatkiem i wspólnym spożywaniu przygotowanych potraw, zakończonych wspólnym śpiewem kolęd. Nie spożywamy alkoholu, potraw mięsnych i nie oglądamy telewizji, ale rozmawiamy, ze sobą tworząc klimat rodzinny i świąteczny.
 4. W wigilię Bożego Narodzenia Mszą Św. o północy tzw. Pasterką rozpoczniemy radosny obchód Świąt Narodzenia Pańskiego.         
 5. W Boże Narodzenie Msze Św. o godz. 8.00 i 12.00.
 6. W zakrystii do nabycia są poświęcone opłatki wigilijne i świece caritas, także będzie można wziąć sobie do domu sianko na stół wigilijny.
 7. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy parafian z Kopra. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafianom z ul. Gęsiej i Garncarskiej.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół.
 9. Drodzy Parafianie – życzę wam dobrej niedzieli i całego tygodnia w przygotowaniu i w przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia.

Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA ADWENTU 2022

1.     Rozpoczęliśmy Święty Czas Adwentu, który przygotowuje nas nie tylko na obchód Świąt Bożego Narodzenia ale przede wszystkim na ostateczne przyjście Chrystusa. Roraty codziennie o godz. 17.00.
2.     W tym tygodniu w liturgii przypada: w środę wspomnienie Św. Ambrożego,  w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w sobotę wspomnienie NMP Loretańskiej
3.     W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zapraszam wszystkich na Godzinę Łaski na godz.12.00 do naszego kościoła. Również w tym dniu na wieczorowej Mszy Św. o godz. 17.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają poświęcone medaliki i łańcuszki.                                                                                                  
4.     W piątek na wieczorową Mszę Św. na godz. 17.00 i spotkanie, zapraszam młodzież z klasy VII i VI przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
5.     Do wystawionego kosza możemy składać dary świąteczne dla najuboższych mieszkańców naszej parafii.
6.     W zakrystii można  nabyć poświęcone opłatki i świece Caritas  na stół wigilijny. Także można zakupić piękne Kalendarze Maryjne na rok 2023. 
7.     Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Piłsudskiego i Leśnej. Dziękuję za sprzątanie kościoła, parafianom z ul. Czynowej.
8.     Drodzy Parafianie – życzę wam dobrego  i spokojnego przeżycia  niedzieli  i II Tygodnia Adwentu.             
Szczęść Boże
ds caritas sdm Opoka

Liturgia dnia

Msze św. i nabożeństwa

W niedziele : 7 30, 1200, 1700

W dni powszednie: 700, 1700 

W okresie od 1 lipca do 1 września

Msza Św. wieczorowa na tygodniu o godz. 1800

Łukowiec: 930,

Nabożeństwa cotygodniowe:

Środa -  do Św. Józefa

Sobota – Nowenna do MBR

I Czwartek miesiąca

I Piątek miesiąca

I Sobota miesiąca

13 Dzień miesiąca

Kancelaria czynna:

 • po Mszy św. porannej i wieczorowej
 • po Mszy św. porannej i wieczorowej
 • po Mszy św. porannej i wieczorowej
 • po Mszy św. porannej i wieczorowej
 • po Mszy św. porannej i wieczorowej
 • -
 • -

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 38

Wczoraj 556

W tym tygodniu 38

W tym miesiącu 3233

Ogółem 803594

Kubik-Rubik Joomla! Extensions